Úvod

O nás

O společnosti HST Žichlínek s.r.o.

Historie společnosti HST se odvíjí od roku 1990, kdy bylo založeno konsorcium pro montáže ústředního vytápění. Po vzniku HST v.o.s. v roce 1991 byla zahájena vlastní výroba spojovacího systému pro potrubí PEX pod názvem MONTIPEX, který byl svého času nosným programem činnosti společnosti. Využíván byl při montážích ústředního topení jak v České republice, tak na Slovensku, v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ale například i v Rusku a Mongolsku.

Během montáží topení v zemích Západní Evropy jsme se ale čím dál častěji setkávali s topením podlahovým, které se v té době v těchto zemích již těšilo velké oblibě. Od roku 1996 jsme tedy prodejní program firmy rozšířili na 6 vlastních systémů teplovodního podlahového vytápění, které zaručují v České republice nejlepší výběr pro různé typy a podmínky staveb a navíc mají nižší pořizovací a hlavně provozní náklady nežli radiátory. Porovnání cen podlahového topení vs. radiátory zde.

Ke konci roku 2000 došlo k transformaci společnosti HST v.o.s. na společnost HST Žichlínek s.r.o. a touto transformací se firma stává i firmou rodinou. Nadále pokračuje v propagaci podlahového topení v České republice a to nejen bezkonkurenční cenou, špičkovou kvalitou, neustálým vylepšováním /regulace atd./, ale i velmi vstřícným a seriozním jednáním. Ostatně můžete posoudit sami, recenzí na internetu od spokojených zákazníků je za ta léta již dostatek.